Prezentacje

O magicznej sile drzew


Drzewo to jednak byt niezwyczajny. Drzewa często wzbudzają podziw, dają wytchnienie i schronienie, uspokajają skołatane nerwy. Drzewo to potęga jest i basta.


Miejskie puzzle


Wydarzenia ostatnich tygodni w Bielsku-Białej boleśnie uświadomiły nam wszystkim, że twierdzenie „to samorząd jest gospodarzem miasta” jest mocno naciągane.


Sprawdzamy!


W poprzedniej kadencji samorządu ze strony rad osiedli głośno rozlegały się narzekania na lekceważenie ich zdania przez miejskich urzędników.


Żółw w Białce czy w Białej?


Biała czy Białka? Jak wy nazywacie naszą rzeczkę, płynącą środkiem dwumiasta?


Najlepszy rodzaj samorządu


Trwa sezon na spotkania sprawozdawcze w radach osiedli. Na niektóre przychodzi po sto i więcej osób, na inne nieco mniej.


Smutek na Cieszyńskiej


Jadąc ulicą Cieszyńska, patrząc na wycinkę wiekowych drzew, czytając relacje wysiedlanych ludzi, czuję złość, że wybory były o dwa-trzy miesiące za późno.


Drogowa kumulacja


Układ drogowy Bielska-Białej jest dość czytelny.


Co się stało z naszym klubem?!


Kiedy w 2011 roku odchodziłem z Podbeskidzia, klub właśnie awansował do ekstraklasy i grał w półfinale Pucharu Polski.


Buszmen kontra banery


Też macie dość tej „banerozy wyborczej”? Ja tak.


Po co nam gajowy


Po tym gdy zacząłem pisać felietony w Kurierze, kilka osób pytało mnie skąd pomysł na tytuł cyklu: „Z notatnika gajowego”. Już śpieszę tłumaczyć.


Nowa komunikacja


Moja propozycja, by przeprowadzić w przyszłej kadencji referendum lokalne w sprawie bezpłatnej komunikacji, wywołała duży odzew.


Reklama

Reklama

Reklama