Koniec sezonu
Koniec sezonu

W drugim roku występów w rozgrywkach II ligi bielszczanie zajęli 9. miejsce w stawce 14 drużyn i w przyszłym roku ponownie wystąpią na szczeblu centralnym.

 
Dla sportowców drugi sezon po awansie na wyższy szczebel jest bardzo trudny. Po euforii pierwszego roku zespół dopada ligowa codzienność, w której musi udowodnić, że zasługuje na występy na wyższym poziomie. Podobnie było w przypadku bielskiego Daas Basket Hills. Rok temu, w pierwszym sezonie gry w II lidze bielscy koszykarze zajęli przyzwoitą ósmą lokatę. Podobny cel przyświecał im w momencie przystąpienia do swojego drugiego sezonu na tym szczeblu rozgrywek.
W przekroju całego sezonu można uznać, że bielszczanie zagrali na miarę swoich możliwości, wygrywając 10 z 26 rozegranych spotkań, co pozwoliło na zajęcie 9. miejsca. Niestety nie udało się powtórzyć osiągnięcia z zeszłego sezonu, kiedy Daas Basket Hills walczył w dalszej fazie sezonu - play-offach (bierze w nich udział 8 pierwszych zespołów). Dziewiąte miejsce dało jednak spokojny ligowy byt bez potrzeby rozgrywania dodatkowych meczów play-out, w których o utrzymanie rywalizują zespoły z miejsc 11-14.
Oceniając zespół z pewnością należy zwrócić uwagę, że kilka spotkań zespół przegrał w samej końcówce. Tak było chociażby w trzech pierwszych spotkaniach na własnym parkiecie. Już w pierwszej kolejce dużo wyżej notowana Polonia Bytom pięciopunktowe zwycięstwo (93:88) w Bielsku-Białej wywalczyła dopiero w ostatniej minucie meczu. W kolejnym spotkaniu bielszczanie roztrwonili 14-punktowe prowadzenie i przegrali z MCKiS Jaworzno 77:80, a w trzeciej kolejce w samej końcówce dali się ograć Wiśle Kraków przegrywając 50:56. W kolejnych spotkaniach było już jednak lepiej. Ostatecznie bielszczanie na własnym parkiecie odnieśli 6 zwycięstw i doznali 7 porażek. 
Najlepszym zawodnikiem bielskiego zespołu był Robert Kozaczka, który zdobył 466 punktów, co przy średniej zdobyczy punktowej 20,26 na mecz dało mu 9. miejsce wśród najlepiej punktujących zawodników rundy zasadniczej sezonu (sklasyfikowano 563 osoby). Średnią ponad 10. punktów na mecz zanotowali także Michał Cichoń (340 punktów, średnia 13,08) i Grzegorz Szybowicz (314 punktów, średnia 12,56). 
jar


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama