Kurier.BB – Gazeta Miejska
Marka z miłością do miasta
Marka z miłością do miasta

Tworząc osiem lat temu pierwsze bluzy z logo „I love BB” z pewnością nie spodziewał się, że trafią one na wszystkie kontynenty.

O stworzonej przez siebie marce odzieżowej i gadżetach z charakterystycznym logo opowiada nam jej twórca – Marek „Bushman” Lachowski.
 

Własna marka

Lachowski z branżą odzieżową związany jest od początku swojej kariery zawodowej, czyli od roku 2004. Początkowo produkował kolekcje dla zewnętrznych firm, jednak cały czas brakowało mu swojego projektu. W końcu postanowił stworzyć markę związaną ze swoim miastem: „Sweet home Bielsko-Biała”. Nazwę zaczerpnął z określenia, które przywoływał podczas powrotów ze swoich częstych podróży. – Z zamiaru miał to być projekt odzieżowy, jednak potem doszło jeszcze wiele innych ciekawych rzeczy - opowiada popularny „Bushman”. Pierwsza koszulka z nadrukiem „Sweet Home Bielsko-Biała” powstała w amerykański Independence Day, czyli 4 lipca 2011 roku. Potem pojawiła się także czarna bluza z logiem „I love BB” oraz kolejne produkty. Do dziś bluz z charakterystycznym logiem „I love BB” Marek Lachowski sprzedał już kilka tysięcy, a wszystkich produktów związanych z marką rozeszło się już kilkanaście tysięcy. Poza bluzami i koszulkami w ofercie są teraz również czapki, breloczki, smycze i inne gadżety. Co ciekawe, wszystkie te produkty wytwarzane są w Polsce. – Staramy się produkować nasze towary w Bielsku-Białej lub najbliższej okolicy. Tylko to, czego nie można zrobić na miejscu, zlecamy w innych regionach kraju – wyjaśnia Lachowski.
 

Betonowy „maluch”

W ofercie Sweet Home znaleźć można nie tylko typowe ubiory i gadżety, ale także bardziej oryginalne produkty. Z pewnością należy do nich wyprodukowany w zeszłym roku… betonowy „maluch”. – Jestem pewien, że czegoś takiego  przed nami nikt nie wymyślił – śmieje się Marek „Bushman”.  – Zamiast kupować komuś na prezent wazon, można podarować betonowego malucha. Do zabawy z pewnością się nie nadaje, bo waży grubo ponad kilogram, jednak jako oryginalny gadżet na   półkę jest wyśmienity– wyjaśnia. 
Do jednych z ciekawszych produktów należą także kubki barowe w stylu PRL. – Większość z nas pamięta te charakterystyczne kubki bez ucha z barów mlecznych czy górskich schronisk - mówi Lachowski. Pierwsze na kubku pojawił się Zamek Sułkowskich, potem żaby z popularnej bialskiej kamienicy. Teraz jest to cała seria kubków z 18 wzorami związanymi z naszym miastem. 
Mniej oryginalne, za to bardzo popularne, są oferowane przez „Sweet Home” naklejki. – Mamy między innymi pakiet naklejek z nadrukiem „43-300” - chwali się Lachowski. – Kupują je najczęściej posiadacze samochodów leasingowych, którzy przychodząc mówią, że muszą mieć taką naklejkę, bo bez niej w mieście uważani będą za obcych – mówi z uśmiechem Marek Lachowski. 
 

Budują lokalny patriotyzm

Popularność marki pokazuje, że bielszczanie nie wstydzą się swojego miasta i chętnie je promują. – Bardzo nas to cieszy, bo jednym z moich zamierzeń  w momencie tworzenia marki była budowa lokalnego patriotyzmu – cieszy się „Bushman”. – Jeden z klientów mieszkając w Norwegi spotkał, wychodząc ze sklepu, człowieka w bluzie „I love BB”. Okazało się, że obaj są z Bielska-Białej, skumplowali się i utrzymują regularny kontakt – opowiada Lachowski. 
Bielskie gadżety spod marki „Sweet Home Bielsko-Biała” można dziś spotkać na całym świecie. – Jeśli chodzi o miejsca, gdzie nie wysyłaliśmy jeszcze naszych produktów, to została już chyba tylko Grenlandia – śmieje się Lachowski. dodając, że jednym z ciekawszych zamówień był pakiet gadżetów wysłanych do Chicago z okazji otwarcia w tym mieście ulicy Bielsko-Biała (Bielsko-Biała Street). Były też wysyłki na Półwysep Arabski, do Australii, Oceanii oraz Azji. – Wiele osób przychodzi też do naszej siedziby ze swymi przyjaciółmi z zagranicy i tutaj kupują nasze produkty – mówi Lachowski. – Zaczynaliśmy jak Bill Gates – w garażu, teraz jesteśmy w piwnicy, a następnym krokiem będzie wieżowiec - żartuje twórca marki.
 

Gdzie można kupić bielskie gadżety

Siedziba i sklep Sweet Home znajdują się przy ulicy Koziej 13, w jednym z bloków na osiedlu Sarni Stok. Produkty z logiem „I love BB” można także kupić w Centrum Informacji Turystycznej przy placu Ratuszowym, w sklepie motoryzacyjnym Auto-Renoma (ul. Gorkiego 2a) oraz serwisie Bosch przy ul. Stawowej 13. Wszystkie produkty dostępne są także w sklepie internetowym www.ILoveBB.pl.
 
Jarosław Zięba


Lista
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama