Kurier.BB – Gazeta Miejska
Bielszczanie z Pucharem Polski

Drużyna klubu sportowego Luce Bielsko-Biała zdobyła Puchar Polski w hokeju na rolkach!

Historyczny turniej odbywał się jednocześnie w Bielsku-Białej i Cieszynie. Mecze Grupy A zostały rozegrane w LUCE Arena w Bielsku-Białej. Pierwsze spotkanie rozpoczęli organizatorzy, a ich przeciwnikiem była drużyna, która miesiąc temu zdobyła Mistrzostwo Polski. Mimo tego prym w meczu wiodła drużyna z Bielska-Białej pewnie pokonując gości z Cieszyna. W drugim meczu bielszczanie  równie pewnie pokonali zespół Sokoła Śląsk zapewniając sobie zwycięstwo w grupie, a tym samym walkę o Puchar Polski w wieczornym finale.
Mecze grupy B pomiędzy zespołami z Tychów, Wrocławia, Bytomia oraz Krakowa odbywały się w tym samym czasie w hali Widowiskowo-Sportowej w Cieszynie. Równych sobie nie miała tutaj drużyna z Wrocławia. Wygrywając wszystkie mecze wrocławianie zameldowali się w finale.
Finał rozegrany został w Cieszynie. Wynik meczu, po niespełna pięciu minutach gry, otworzył Krzysztof Bryniarski, który wykorzystał grę bielszczan w przewadze.  Przeciwnicy z Wrocławia nie rezygnowali z walki i po kolejnych dwóch minutach doprowadzili do remisu. Autorem gola był Antonio Matuszewski. Po kolejnych 24… sekundach goście objęli prowadzenie. Bielszczanie zdołali jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisał sie Marek Dudkiewicz
W drugiej połowie przewaga bielszczan nie podlegała już dyskusji. Zespół LUCE  był szybszy i lepszy technicznie, dzięki czemu zdobył dwie bramki. Ich autorami byli  Mateusz Dudkiewicz oraz Marek Dudkiewicz. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2, a Puchar Polski powędrował, po raz pierwszy w dziewięcioletniej historii klubu, Luce Bielsko-Biała!