Kurier.BB – Gazeta Miejska
„Pierwszy raz” w Bielsku-Białej
„Pierwszy raz” w Bielsku-Białej

Romantyczne spacery klimatycznymi uliczkami Bielsko-Białej, pierwsze miłości, kłótnie, nadzieje, miłosne zawody. "Pierwszy raz" jest tu kluczowe.

To jednocześnie tytuł serialu, który powstaje właśnie w Bielsku-Białej. Trzy pierwsze odcinki są już gotowe. 

Ich premiera odbędzie się w kinie Helios, na seansie zamkniętym 2 września 2020, o godz.18.00, a godzinę później, o godz. 19.00,  rozpocznie się jego projekcja na kanale You Tube. Pierwszy sezon liczyć będzie 12 odcinków. 
– To całkowicie lokalny projekt – wyjaśnia autorka scenariusza Agnieszka Szulakowska. – Wszyscy bohaterowie mieszkają w Bielsku-Białej, tu chodzą do szkół, tu dorastają. Plenery, kamienice, ulice miasta, ośrodki kultury, szkoły, kawiarnie to wspaniała scenografia „Pierwszego razu”, którego partnerem głównym jest miasto Bielsko-Biała. Wszyscy młodzi aktorzy, nastolatkowie i dzieci, to bielszczanie.
 
Nic więc dziwnego, że pretekstem zainteresował się Urząd Miejski, i w miarę swoich możliwości wspiera te produkcję. 
O czym jest film? Opowiada o grupie młodych ludzi, ich relacje z przyjaciółmi, nauczycielami, rodzicami. Pierwsze rozterki, wybory, fascynacje to główne wątki serialu. Twórcy formatu od wielu lat są z kulturą za pan brat. Scenariusz napisała Agnieszka Szulakowska, założycielka Bielskiej Szkoły Aktorskiej im Agnieszki Osieckiej w Bielsku-Białej, skupiając wokół projektu doświadczoną ekipę. W jej sklad weszli: Wiktoria Bednarczyk (reżyser), Jacek Szpros (zdjęcia), Darling Nikki (montaż) czyli ekipa wcześniejszego hitu internetowego „Nieprzygotowani”.
Na na pewno unikalny projekt – przyznają ci, którym udało się zerknąć na gotowe już fragmenty. 


Lista Kultura
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama