Kurier.BB – Gazeta Miejska
Tour de Pologne przyjedzie!
Tour de Pologne przyjedzie!

Mimo skrócenia trasy tegorocznego Tour de Pologne, kolarze zawitają do Bielska-Białej.

W stolicy Podbeskidzia po raz kolejny zlokalizowana zostanie etapowa meta najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. Kolarze przyjadą do Bielska-Białej 7 sierpnia.
Skrócony z siedmiu do pięciu etapów 77. Tour de Pologne odbędzie się między  5 a 9 sierpnia i będzie pierwszym wieloetapowym  wyścigiem w kalendarzu światowej federacji kolarskiej (UCI) po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Dzięki temu
na starcie pojawi się spora grupa wysoko notowanych kolarzy, którzy Tour de Pologne potraktują jako przygotowanie do największych etapowych wyścigów w tym roku.
W Bielsku-Białej kolarze pojawią się 7 sierpnia, podczas III etapu imprezy. Start zaplanowany został na Rynku w Wadowicach, a etap będzie miał górski charakter. Kolarze będą mieli do pokonania między innymi Przełęcz Kocierską oraz – dwukrotnie – Przegibek. Do Bielska-Białej kolarze wjadą właśnie od strony przełęczy Przegibek. Peleton przejedzie ulicą Górską i skręci w lewo w ul. Żywiecką, aby dalej pojechać do Wilkowic i Łodygowic, gdzie koło zamku będzie jedna z premii. Później przez Bierną, Zarzecze i Międzybrodzie Bialskie kolarze znowu dotrą na Przegibek. Za drugim razem, gdy kolarze zjadą ul. Górską, skręcą w prawo w ul. Żywiecką, by przejechać ulicami – ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana. Ludwika Waryńskiego, Jana Sobieskiego, Marii Konopnickiej do ronda na Hulance, a potem Aleją Władysława Andersa; na końcu trzy razy pokonają pętlę obejmującą al. Armii Krajowej, Karbową, Kolistą i Aleję Władysława Andersa. Meta III etapu została zaplanowana na al. Armii Krajowej, na wysokości ZIAD S.A.
jar
 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama