Kurier.BB – Gazeta Miejska
Pomagają realizując pasje
Pomagają realizując pasje

8 marca w bielskim Metrum Jazz Club odbędzie się wyjątkowy koncert.

Młodzi wykonawcy z zespołów Spell of Revival i Riffertone zagrają charytatywnie na rzecz Fundacji Dziecięce Marzenia, która kilka miesięcy temu została okradziona z funduszy przeznaczonych dla swoich podopiecznych.
– Czy nie fantastycznie jest robić to, co się kocha, jednocześnie niosąc pomoc? Uważamy, że tak. Dlatego postanowiliśmy zorganizować koncert charytatywny – mówią Kinga Zięba i  Wojciech Stachura, jedni  z pomysłodawców koncertu Spring Vibes, który odbędzie się 8 marca o godzinie 17.00 w bielskim Metrum Jazz Club przy ulicy Partyzantów 22. 
 
Na pomoc fundacji
Podczas koncertu, na którym zagrają wraz z przyjaciółmi tworzącymi zespół Spell of Revival będą zbierali fundusze na rzecz Fundacji „Dziecięce Marzenia”.  To znana bielska instytucja, która jesienią zeszłego roku została okradziona ze środków przeznaczonych na wsparcie swoich podopiecznych. Znając trudną sytuację fundacji, Kinga i Wojtek zwrócili się do jej prezesa, Kazimierza Bienieckiego, z propozycją przeprowadzenia podczas koncertu zbiórki na rzecz „Dziecięcych Marzeń”. Ten oczywiście propozycji przyklasnął, samemu angażując się także w organizację wydarzenia 
Przypomnijmy, że działająca od ćwierć wieku bielska Fundacja „Dziecięce Marzenia” pomaga na co dzień osobom z niepełnosprawnościami oraz dzieciom i młodzieży z rodzin zagrożonych różnymi patologiami. W październiku zeszłego roku fundacja została okradziona, z jej konta znikło 30 tys. zł. To były pieniądze, które za jej pośrednictwem zebrało z 1 proc. podatku kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnościami na rehabilitację, leczenie czy zakup niezbędnego sprzętu. Pieniądze dopiero co przyszły na konto fundacji. Do zdarzenia doszło 16 października. Prezes fundacji, Kazimierz Bieniecki, próbował się zalogować na konto fundacji. Pojawiły się jakieś problemy, więc pojechał do banku. Dowiedział się, że z konta fundacji przelano do innego banku aż 30 tys. zł. Natychmiast zaalarmował policję. Udało się zapobiec kolejnemu przelewowi, na kwotę 18 tysięcy złotych.
Sytuacja zrobiła się dramatyczna. Fundacja jest znana, cieszy się zaufaniem, sklepy z zaopatrzeniem ortopedycznym przekazywały np. sprzęt, godząc się czekać na pieniądze, aż rozliczony zostanie 1 proc. podatku. Podopieczni fundacji od początku roku zbierali rachunki i faktury np. za rehabilitację, licząc na to, że dostaną zwrot.
- Rodzice i opiekunowie dostali już informację o tym, ile udało im się zebrać, bardzo liczyli na te pieniądze. Z rezerwy budżetowej, przeznaczonej na czynsze, ZUS i inne niezbędne opłaty dotychczas wypłaconych zostało ok 95 % środków - relacjonuje K. Bieniecki. Środki zebrane podczas marcowego koncertu pozwolą na załatanie dziury w budżecie fundacji.
 
Koncert z atrakcjami
Podczas koncertu wystapią dwa zespoły: Spell of Revival oraz Riffertone. 
Zespół Spell of Revival powstał ponad rok temu z inicjatywy Samuela Łękawy (gitara prowadząca) oraz Wojciecha Stachury (gitara rytmiczna). Do zespołu należą również Kinga Zięba(wokal), Milena Wojtyłko (perkusja) oraz Martyna Drobczyk (gitara basowa).  Ich przewodnim gatunkiem jest rock, ostatni koncert zagrali w Częstochowie. Grupa aktualnie zbiera materiał na nagranie swojego pierwszego albumu. W najbliższym czasie planują wydanie EP-ki.
Riffertone to bielski duet, który występował na jednej scenie z Anią Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem w projekcie Tribute to Michael Jackson Symfonicznie. Są finalistami projektu „Zrób głośniej” organizowanego przez T-Mobile. Zajęli też pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Rzeszów Carpathia Festival oraz są półfinalistami Must Be The Music. Na swoim koncie mają tez występ jako support polskiej trasy Electrick Light Orchestra oraz koncertu Mick Hucknall w Sali Kongresowej w Warszawie. Nagrali także dwa albumy: “Someday, Somewhere” oraz EP “Senność”.
 
Podczas koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna na rzecz Fundacji Dziecięce Marzenia. Zamiast biletów wstępu rozprowadzane będą cegiełki oraz  przeprowadzona zostanie licytacja fantów na rzecz Fundacji. Wśród licytowanych rzeczy będą m.in. prace młodych bielskich artystów z Liceum Sztuk Plastycznych oraz fanty przekazane m.in. przez TS Podbeskidzie, BKS Stal, kino Helios, kręgielnię Atmosfera, Studio Filmów Rysunkowych i inne bielskie instytucje.
 
Patronat nad imprezą objęli Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Janusz Okrzesik.
 
jar


Lista
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama