Kurier.BB – Gazeta Miejska
W drodze do ekstraklasy?
W drodze do ekstraklasy?

TS Podbeskidzie ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Po 18 kolejkach „Górale” zajmują drugie miejsce w tabeli Fortuna I ligi z dorobkiem 34 punktów.

Tak dobrze nie było od 2010 roku, czyli od sezonu w którym bielski klub uzyskał historyczny awans do ekstraklasy. Nic więc dziwnego, że wśród kibiców coraz głośniej mówi się o powrocie na najwyższy szczebel rozgrywek.
Podbeskidzie ma na swoim koncie 10 zwycięstw. Najbardziej okazałe wygrane „Górale zanotowali na swoim boisku, pokonując 4:0 GKS Bełchatów, 4:1 Stal Mielec i – w ostatnią sobotę – także 4:1 Zagłębie Sosnowiec. Niezwykle cenna była także wyjazdowa wygrana 3:1 z Radomiakiem. W 18 spotkaniach „Górale” strzelili 33 gole, co jest  drugim, po GKS-ie Tychy, wynikiem w lidze. Najlepszymi strzelcami zespołu są Karol Danielak (9 goli) i chorwacki napastnik Marco  Roginić (8 goli). Łącznie na listę strzelców wpisało się 10 zawodników bielskiego klubu. 
Z dobrych wyników sportowych cieszy się prezes  klubu Bogdan Kłys – To była bardzo dobra runda. Jesteśmy zadowoleni z letnich transferów i gry, którą prezentuje zespół – mówi Kłys, który zauważa, że sukces sportowy to nie jedyne osiągnięcie Podbeskidzia w ostatnim czasie – Dobre wyniki oraz konsekwentne działania marketingowe wyraźnie wpłynęły na frekwencję na stadionie, na mecze przychodzi o około 30 procent więcej kibiców niż wiosną. Zrównoważony został także budżet klubu.  Jedynym minusem jest fakt, że nie udało się nam dotychczas pozyskać kolejnego sponsora głównego, dzięki któremu moglibyśmy zdobyć fundusze na dalszy rozwój klubu – mówi Kłys.
Dobra gra i działania marketingowe prowadzone w całym regionie sprawiły, że na stadion Podbeskidzia rzeczywiście przychodzi więcej kibiców. Średnia frekwencja podczas  spotkań „Górali” na własnym stadionie wynosi 3947 i jest najwyższa spośród wszystkich stadionów I ligi. 
Ostatnia szansa na obejrzenie Podbeskidzia na żywo w Bielsku-Białej będzie w piątek, 22 listopada, gdy o 18.00 TSP podejmować będzie Chojniczankę Chojnice.
Ostatnie spotkanie „Górale rozegrają tydzień później -  30 listopada na wyjeździe z innym pretendentem do awansu – Stalą Mielec. Mecz transmitowany będzie na żywo przez telewizję Polsat Sport.
Jarosław Zięba


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama