Kurier.BB – Gazeta Miejska
Przedszkole do rozbudowy
Przedszkole do rozbudowy

Są pieniądze na projekt przebudowy przedszkola w Komorowicacach Śląskich.

Na wrześniowej sesji Rada Miejska uchwaliła zmiany w budżecie. Jedną z nich jest zabezpieczenie kwoty około 400 tys. zł na wykonanie dokumentacji technicznej  inwestycji remontu i rozbudowy Przedszkola nr 39 przy ulicy Mazańcowickiej w Komorowicach Śląskich. 
Na fatalny stan przedszkola od lat zwracali uwagę rodzice dzieci uczęszczających do placówki. Przedszkole mieści się w budynku z lat 70. ubiegłego stulecia i w zasadzie od tego czasu nie był w nim przeprowadzony gruntowny remont. Poza bieżącymi pracami konserwatorskimi i powierzchownymi pracami malarskimi pozwalającymi utrzymać budynek w stanie przyjaznym małym podopiecznym, przez ostatnie 10 lat udało się jedynie wymienić instalację CO, stolarkę okienną i wycyklinować podłogi – czytamy w piśmie do prezydenta miasta, które złożyła Rada Rodziców przy wsparciu Rady Osiedla Komorowice Śląskie. 
W chwili obecnej w budynku przedszkolnym, w którym znajdują się dwie sale, funkcjonują dwa przedszkolne oddziały. Natomiast trzeci oddział czyli starszaki przydzielony został do budynku Szkoły Podstawowej nr 30, a więc po drugiej stronie ulicy Mazańcowickiej. Rodzi to przymus przemieszczania się dzieci pomiędzy budynkami. Konieczny jest także transport posiłków, ponieważ kuchnia dla podopiecznych znajduje się w budynku przedszkola. Problemem jest także podpiwniczony taras, z którego nie można w pełni korzystać z powodu złego stanu znajdujących się pod nim pomieszczeń. Również plac zabaw wymaga remontu, a znajdujące się na nim sprzęty pamiętają czasy budowy całego obiektu.
Rodzice mają nadzieję na utworzenie placówki z czterema oddziałami w jednym budynku. Zwracają także uwagę na to, że w Komorowicach Śląskich oprócz przedszkola i Szkoły Podstawowej nr 30 nie ma innych placówek finansowanych z budżetu miasta.
W pierwszej połowie października ogłoszony zostanie przetarg na rozbudowę przedszkola. Powinien on zostać rozstrzygnięty do końca roku, a inwestycja ma być zrealizowana do końca 2021 roku. Przewidywany koszt rozbudowy i remontu placówki to 4,25 mln zł. 
Tomasz Wawak
 


Lista Samorząd to nie sam urząd
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama