Kurier.BB – Gazeta Miejska
Siatkarki BKS zaczynają sezon
Siatkarki BKS zaczynają sezon

14 października, wyjazdowym meczem z Radomką Radom siatkarki BKS Stal rozpoczną kolejny sezon w Lidze Siatkówki Kobiet.

Bielszczanki do sezonu przystępują w zupełnie nowym składzie, gdyż z zespołem pożegnała się większość zawodniczek, które w zeszłym sezonie osiągnęły dobre, 5. miejsce w rozgrywkach.
Z zespołem pożegnała się najlepsza zawodniczka zeszłego sezonu, przyjmująca  Emilia Mucha. W składzie BKS nie zobaczymy także Julii Nowickiej, Pauliny Maj-Erwardt, Niny Herelovej, Magdaleny Jagodzińskiej, Dominiki Kozyry i kończącej karierę Katarzyny Koniecznej. W ich miejsce pojawiło się 7 nowych zawodniczek. Są to Czeszki: Pavla Šmídová (rozgrywająca, reprezentantka kraju) i Andrea Kossanyiová (przyjmująca), Amerykanka  Carly DeHoog (atakująca) oraz Magdalena Kowalczyk (atakująca), Ewelina Janicka (środkowa), Dagmara Dąbrowska(przyjmująca) i Kinga Dranek (libero). Ta ostatnia to wychowanka bialskiego klubu.
Drużyna została znacznie przebudowana i trudno stwierdzić, na co ją stać. Odpowiedzi na to pytanie nie dały mecze kontrolne, w których bielszczanki grały w kratkę. – Ten zespół będzie się rozwijał z meczu na mecz i wierzę, że przyniesie nam w tym roku wiele radości - deklaruje trener BKS Stal Bartłomiej Piekarczyk. – Będziemy chcieli walczyć z każdym. Dla mnie najważniejsze jest żebyśmy w każdym meczu zostawili serducho na boisku – dodaje Piekarczyk.
Zmiany zaszły także w organizacji klubu. Ze sponsorowania wycofał się sponsor tytularny, firma Profi Credit, a zespół wrócił do swojej dawnej nazwy: BKS Stal.
W pierwszej ligowej kolejce bielszczanki zagrają na wyjeździe z E.LECLERC Radomka Radom. Mecz rozegrany zostanie 14 października o godzinie 17.30, a bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport. Pięć dni później, w sobotę 19 paździerika, BKS zagra kolejny mecz na wyjeździe. Tym razem przeciwnikiem bielszczanek będzie Enea PTPS Piła. 
Przed własną publicznością podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka zaprezentują się w 3. kolejce rozgrywek. Ich przeciwnikiem będzie DPD Legionovia Legionowo. Mecz rozegrany w piątek zostanie 25 października o godzinie 17.30.
jar
 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama