Imprezy na placu Niemczyka?
Imprezy na placu Niemczyka?

Miasto nie wyklucza organizacji imprez plenerowych na placu Niemczyka w Komorowicach Krakowskich.

Aby pomysł został zrealizowany potrzebne jest współdziałanie komorowickiej filii Miejskiego Domu Kultury, filii Książnicy Beskidzkiej i tutejszej rady osiedla oraz szkoły i parafii.
O możliwość organizacji imprez plenerowych na placu Niemczyka zapytała Prezydenta Miasta, w swojej interpelacji, radna Urszula Szabla. – Plac Niemczyka to centralnie usytuowany teren w Komorowicach, sprawujący poniekąd funkcję agory tej dzielnicy. (…) W przeszłości był on wykorzystywany przy okazji odpustów parafialnych do rozstawiania karuzeli i straganów oraz dożynek – pisała radna. Zdaniem radnej pamięć tej funkcji jest wśród mieszkańców wciąż żywa, a dodatkowym argumentem jest wykonany kilka lat temu gruntowny remont placu, dzięki któremu obecnie miejsce to jest ozdoba dzielnicy. Radna sugerowała, by uwzględnić plac przy organizacji imprez z okazji Dni Bielska-Białej. 
– Można by na nim zorganizować koncert czy występy. Taka impreza przyczyni się do integracji mieszkańców, i to w wymiarze relacji osobowych, jak i w wymiarze relacji z przestrzenią – przekonywała radna.
W odpowiedzi na interpelację Zastępca Prezydenta Miasta Adam Ruśniak napisał, że istnieje możliwość zagospodarowania placu Niemczyka na realizację imprez lokalnych. Jak podkreślił Ruśniak niezbędna jest do tego ścisła współpraca filii Miejskiego Domu Kultury, filii Książnicy Beskidzkiej, Rady Osiedla Komorowice Krakowskie oraz szkoły i parafii. Czy wymienione instytucje podejmą temat i odnowiony plac Niemczyka będzie forum miejskich imprez?
kom


Lista Samorząd to nie sam urząd
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama