Podwójna korona i… esport
Podwójna korona i… esport

Futsalowy Rekord nie ma sobie równych w kraju.

Drużyna z Cygańskiego Lasu po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł mistrzów Polski. Kilka dni wcześniej Rekordziści obronili także Puchar Polski. Największą niespodzinką ostatnich dni dla kibiców jest jednak informacja o nowej drużynie Rekordu – zespole esportowym.
Budowana systematycznie od wielu lat drużyna futsalowa zdominowała krajowe rozgrywki. Zespół Rekordu po raz trzeci z rzędu, a czwarty w ogóle, zdobyli mistrzostwo Polski. Sukces przypieczętowali na trzy kolejki przed końcem rozgrywek pokonując jednego z głównych rywali ostatnich lat - Clearex Chorzów. W całym sezonie bielszczanie przegrali zaledwie 4 spotkania, przy czym ostatnie już po zapewnieniu sobie krajowego prymatu (z Gattą Zduńska Wola 3:4, decydujący gol dla rywali padł w ostatniej sekundzie meczu). Szczególnie dobrze podopieczni Andrzeja Szłapy spisują się we własnej hali, gdzie Rekord nie stracił nawet punktu, wygrywając wszystkie 13 spotkań. W Cygańskim Lesie świeżo upieczeni mistrzowie Polski strzelili rywalom 92 bramki tracąc zaledwie 27! 
Równie dobrze Rekord radził sobie w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski. W finale tych rozgrywek bielszczanie wygrali rywalizację z Piastem Gliwice wygrywając wyjazdowe spotkanie 7:2 i remisując we własnej hali 4:3. Rekordziści Puchar Polski wygrali po raz trzeci w historii (wcześniej zdobyli to trofeum w sezonach 2012/2013 i 2017/2018).
Warto pamiętać, że Rekord z powodzeniem walczył w tym roku nie tylko na polskich boiskach. Jako pierwsza w historii polska drużyna bielszczanie zagrali w  Elite Round Ligi Mistrzów, a  królem strzelców tegorocznej UEFA Futsal Champions League został z dorobkiem 10 goli zawodnik Rekordu, Michał Kubik. Tuż za nim w klasyfikacji znaleźli się ex aequo kolejni dwaj rekordziści: Michał Marek i Oleksandr Bondar oraz  Ferrao z FC Barcelona (wszyscy po 9 goli).
Sporą niespodzianką związaną z Rekordem w ostatnich dniach była informacja o nowym zespole tego klubu. Władze klubu poinformowały bowiem o powstaniu zespołu gier komputerowych Rekord Esports. W jego szeregach znajduje się kilka drużyn reprezentujących różne gry-dyscypliny, od dynamicznych gier strategicznych, poprzez taktyczne strzelanki aż do gier karcianych. Są to m.in: CS GO (Counter-Strike: Global Offensive) black, CS-GO green, FIFA czy League of Legends. Zespół budowany jest już od dwóch lat, dotychczas działał pod nazwą Rekord Gaming. Jak zapowiadają twórcy drużyny, ich nadrzędnym celem jest  jest osiągnięcie znaczącej pozycji o zasięgu międzynarodowym. – Będziemy przy tym korzystać z bogatego doświadczenia naszych kolegów z drużyny futsalowej a także całej ekipy, która przyczyniła się do piłkarskiego sukcesu – czytamy na oficjalnej stronie Rekord Esports.
 
Foto: bts.record.com.pl
 


Lista Sport
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama