Moc premier w kinach Helios
Moc premier w kinach Helios

O najciekawszych nadchodzących premierach filmowych 2019 pisze dyrektor kina Helios w Bielsku-Białej, Grzegorz Sochacki.

Po rekordowym dla branży kinowej roku 2018, w którym sprzedano prawie 60 milionów biletów, wydawałoby się, że o kolejny sukces frekwencyjny będzie bardzo ciężko. Tymczasem wyniki pierwszego kwartału oraz nadchodzące premiery sprawiają, że realne jest, aby polskie kina pokusiły się o kolejny rekord. 
Już 25 kwietnia najnowsze przygody swoich superbohaterów na ekranach kin pokaże Marvel. „Avengers: Koniec gry” to długo oczekiwane zakończenie historii opowiadanej w poprzednich odsłonach serii, takich jak „Strażnicy galaktyki”, „Iron Man”, „Avengers” czy „Thor”. W maju Helios zaprezentuje natomiast coś wyjątkowego dla miłośników horrorów. „Smętarz dla zwierzaków” to najnowsza ekranizacja powieści Stevena Kinga. To oczywiście nie wszystko – miłośnicy mocnych filmowych wrażeń zobaczą także: „Topielisko. Klątwa La Llorony” oraz „Brightburn: Syn ciemności”. Nie zawiodą się również fani dobrej sensacji („John Wick 3”) oraz kina familijnego („Alladyn” z Willem Smithem w roli Dżina). 
1 czerwca fani piłki nożnej będą mogli zobaczyć transmisję finału Ligi Mistrzów. To nowy projekt, który znakomicie przyjął się w bielskim Heliosie, porywające transmisje najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie zasługują na znakomitą oprawę sali kinowej. W czerwcu w kinach pojawi się także popularna rosyjska bajeczka „Masza i Niedźwiedź”. Dużą niespodziankę najmłodszym widzom przygotował Disney. „Król Lew”, czyli jedna z najbardziej kultowych bajek, pojawi się 
w nowej wersji w lipcu. Najnowszy zwiastun, który został opublikowany dosłownie kilka dni temu, ma już 280 milionów odsłon w serwisie YouTube. Prywatnie - to mój faworyt tegorocznych rankingów. 
Mocne uderzenie szykuje się również w sierpniu. Z początkiem miesiąca do kin wejdzie najnowszy film Quentina Tarantino: „Pewnego razu w Hollywood”. W rolach głównych zobaczymy Leonardo DiCaprio oraz Brada Pitta. Tego samego dnia premierę będzie miała najnowsza animacja studia PIXAR: „Toy Story 4”. Tym razem Kowboj Chudy wraz z przyjaciółmi wyruszą na poszukiwania pastereczki Bo Peep. 
Miłośnicy horrorów w tym roku absolutnie nie mogą narzekać. 6 września na ekranach zagości druga część popularnego IT – „To: Rozdział 2”. Również we wrześniu pojawi się „Piłsudski” z Borysem Szycem w tytułowej roli głównej. Ta pozycja obowiązkowa jest także znakomitą lekcją historii. W październiku do kin trafi „Joker”, tym razem w rolę cieszącego się złą sławą superprzestępcy wcieli się Joaquin Phoenix. 
Mikołajki zostaną najprawdopodobniej zdominowane przez „Krainę Lodu 2”. Jeśli, ktoś z czytelników nie zaplanował jeszcze prezentu dla swojej pociechy, to tylko podsuwam pomysł. Na sam koniec roku planowana jest uczta dla fanów Gwiezdnych Wojen: „The rise of Skywalker”. W sieci trwa już dyskusja na temat polskiego tytułu dziewiątego i ostatniego epizodu sagi, a ja mam nadzieję, że podczas premiery polskie kina świętować będą kolejny rekord!
 
*  *  *
 
Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 47 kinami mającymi łącznie 269 ekranów i ponad 52 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.


Lista Kultura
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama