Kurier.BB – Gazeta Miejska
Festiwal bielskiej branży IT

Prelekcje, panele dyskusyjne i ciekawe rozmowy, hackaton, a na zakończenie wielki grill. Tak w skrócie wyglądała kolejna edycja BBDays4.IT.

Ze względu na trudności w organizacji tego typu wydarzeń, tegoroczny festiwal w całości przeniesiono do Internetu. 
BBDays4.IT to festiwal skierowany do programistów i pracowników IT z całej Polski. Od pierwszej edycji organizatorom przyświeca jeden cel - udowodnienie, że Bielsko-Biała i okolice sprzyjają rozwojowi branży ICT przy jednoczesnej integracji środowiska. - Chcemy pokazać, że Bielsko-Biała jest miastem, gdzie ta branża bardzo dobrze się rozwija dzięki lokalnym, odnoszącym sukces firmom - podkreślił Prezydent Miasta Jarosław Klimaszewski, który objął wydarzenie swoim patronatem. Dodał również, że ważne jest pokazanie przyszłym pracownikom branży IT Bielska-Białej jako dobrego miasta do pracy i życia.
Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, organizatorzy zdecydowali się na przeniesienie wydarzenia do Internetu. Wszystkie prelekcje transmitowane były na żywo na kanale festiwalu w serwisie YouTube. Również udział w panelach dyskusyjnych możliwy był dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Każdego dnia festiwalowe atrakcje przyciągały przed ekrany kilkadziesiąt osób. Nagrania są wciąż dostępne na kanale, więc każdy, kto nie zdążył lub nie mógł wziąć udziału w festiwalu na żywo, może do nich wrócić w dowolnym momencie.
Równolegle z festiwalem odbywał się zdalny hackaton, w którym osiem zespołów rywalizowało o nagrody pieniężne o wartości 16 tysięcy złotych, projektując aplikacje mobilne wspierające bielski przemysł automotive. Każdy z zespołów mógł wybrać jeden z trzech tematów: aplikację do automatycznego zliczania osób po ewakuacji pożarowej z budynku, aplikację do gromadzenia i udostępniania danych na temat części samochodowych lub aplikację do nadzorowania i usuwania niezgodności BHP w zakładzie.
Zwieńczeniem BBDays4.IT był tradycyjny grill połączony z prelekcjami - BBQ4.IT. Również on odbywał się online - każdy zainteresowany mógł dołączyć do wydarzenia na YouTube, jednocześnie rozpalając własny grill
.
Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i partnerom, bez których tegoroczna edycja by się nie udała. Jednocześnie zapraszają na kolejny festiwal w przyszłym roku - już w tradycyjnej formie, jeśli warunki pozwolą.
Jednym z patronów medialnych festiwalu był Kurier.BB. 
tom
 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama