Kurier.BB – Gazeta Miejska
Mniej wypadków i kolizji

W bieżącym roku policja odnotowała znaczny spadek ilości zdarzeń drogowych. W porównaniu z ubiegłym rokiem zmalała ilość wypadków i kolizji, jest mniej rannych.

Przez pierwszych osiem miesięcy 2019 roku na bielskich drogach policja odnotowała 94 wypadki, w których zginęły 4 osoby, a 94 zostały ranne. W tym roku do końca sierpnia zdarzyły się 53 wypadki, w których zginęły 2 osoby a 53 zostały ranne. W tym samym okresie istotnie zmniejszyła się też ilość kolizji drogowych, w których nikt nie odniósł obrażeń – z 3190 w 2019 roku do 2400 w 2020. 
Czemu możemy zawdzięczać taki wzrost bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu? Z pewnością wpływ na to miała aktywność policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, którzy znacząco zwiększyli liczbę przeprowadzanych kontroli oraz akcji prewencyjnych. Prawdopodobnie na spadek liczby zdarzeń drogowych wpłynął też wprowadzony wiosną stan epidemii i czasowe ograniczenia dla gospodarki i osób prywatnych. Wskazują na to dane z miesięcy następujących po lockdownie, kiedy odnotowano jedynie 1 wypadek w kwietniu i 2 w maju (w ub. roku odpowiednio 13 i 9). 
 
Foto: Policja
 
Zobacz też:

 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama


Reklama

Reklama