Kurier.BB – Gazeta Miejska
Pionierskie rozwiązanie online

Niespotykaną formę miało Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Agencji Rozwoju Regionalnego, które odbyło się 15 czerwca.

Jako jedna z pierwszych spółek w Polsce bielska Agencja zorganizowała zgromadzenie w trybie online. Było to możliwe dzięki oprogramowaniu i-Voting, którego autorem jest firma Carnonet.pl, powołana do życia w ramach funduszu kapitałowego Beskidzkiego Akceleratora Technologicznego działającego w strukturach Agencji Rozwoju Regionalnego. 
W związku z sytuacją epidemiologiczną zalecane jest realizowanie różnego rodzaju zgromadzeń w formie zdalnej. W praktyce nie jest to jednak takie łatwe. Trudno bowiem o niezawodne narzędzia do zdalnego głosowania, o czym przekonali się chociażby polscy parlamentarzyści. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w grę wchodzą głosowania tajne. Problemów takich nie zna jednak bielska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. 15 czerwca, jako jedna z niewielu instytucji w kraju zorganizowała ona Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w formie zdalnej.  Właśnie w ten sposób uczestniczyli w Zgromadzeniu przedstawiciele udziałowców takich jak Ministerstwo Aktywów Państwowych czy Województwo Śląskie.
Wszystko dzięki systemowi  i-Voting, który zapewnia bezpieczną obsługę wszelkiego rodzaju głosowań online firmy Carbonet.pl. Oprogramowanie oparte o technologie blockchain – najbardziej zaawansowane programowanie kryptograficzne – oferuje bezpieczną obsługę wszelkiego rodzaju głosowań online, takich jak wybory krajowe i samorządowe, wybory wewnątrz organizacji, konsultacje społeczne itp. 
Obecnie w oparciu o te rozwiązania technologiczne spółka testuje tzw. rozwiązania smart dla samorządów oraz obsługę zdalną walnych zgromadzeń w spółkach kapitałowych pod nazwą I-Voting Business.
Skąd system Carbonetu w Agencji Rozwoju Regionalnego? Otóż firma ta jest jedną z 18 nowoczesnych, innowacyjnych firm typu start-up, które powstały w ramach działającego w strukturach Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. funduszu kapitałowego Beskidzkiego Akceleratora Technologicznego. 
mis
 

Zobacz też:

 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama