Kurier.BB – Gazeta Miejska
Koniec spokoju w Radzie?

Na wniosek radnych z klubu „Wspólnie dla Bielska-Białej”, z funkcji przewodniczącego komisji gospodarki miejskiej i mieszkalnictwa odwołany został K. Łoś z PiS.

Jego miejsce zajął Szczepan Wojtasik ze Wspólnie dla Bielska-Białej. Jak stwierdził zgłaszający wniosek Krzysztof Jazowy, odwołanie Łosia nie wynika z oceny merytorycznej, a z faktu, że klub „Wspólnie dla Bielska-Białej” skupia większość radnych i jego przedstawiciele powinni kierować większością komisji. 
Przypomnijmy, że podziału funkcji przewodniczących i wiceprzewodniczących komisji Rady Miejskiej dokonano na początku kadencji na podstawie wyników wyboru do Rady Miejskiej. Po powstaniu klubu radnych „Wspólnie dla Bielska-Białej”, w skład którego końcem zeszłego roku weszli przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Komitetu Jacka Krywulta i 3 radnych wybranych z list Prawa i Sprawiedliwości, klub ten posiadał pięciu przewodniczących komisji (14 członków klubu), PiS - dwóch (7 członków), a Niezależni.BB - jednego (4 członków). Po odwołaniu Konrada Łosia z funkcji przewodniczącego komisji gospodarki miejskiej i mieszkalnictwa i powołaniu w jego miejsce Szczepana Wojtasika ze „Wspólnie dla Bielska-Białej” ten ostatni klub ma 6 przewodniczących, zaś PiS – tylko jednego. Podczas dyskusji poprzedzającej  głosowanie przewodnicząca klubu radnych Niezależnych.BB Małgorzata Zarębska oceniła, że wniosek jest dyktowany względami politycznymi – Niezależni.BB nie chcą brać udziału w polsko-polskiej wojence, w wiecznych starciach między PiS-em i antyPiS-em, a tak interpretujemy ten wniosek. Chcemy pracować w samorządzie poza logiką tego sporu – mówiła Zarębska.
Z kolei radny Janusz Buzek  w imieniu klubu PiS nazwał projekt i głosowanie „brutalną przemocą polityczną”, rozpoczynającą kampanię wyborczą. Ostatecznie zmiana została przyjęta dzięki 13 głosom radnych Wspólnie dla Bielska-Białej. 7 radnych PiS głosowało przeciw, a 4 z klubu Niezależnych.BB wstrzymało się od głosu.


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama