Kurier.BB – Gazeta Miejska
„Onkolog” w czołówce

Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski zajął siódme miejsce kraju i pierwsze w województwie śląskim w rozpoznaniu raka jelita grubego.

Ranking opublikował portal onkologiczny Zwrotnikraka.pl. Zdaniem autorów rankingu operacja chirurgiczna – mimo szybkiego rozwoju innych typów terapii – nadal pozostaje ważnym elementem leczenia onkologicznego, a jakość przeprowadzanych zabiegów jest związana z doświadczeniem chirurgów i liczbą przeprowadzonych przez nich operacji. Dlatego warto wiedzieć, które szpitale mogą pochwalić się największą liczbą przeprowadzonych operacji onkologicznych.
Kto operuje najwięcej chorych z rakiem piersi, a kto specjalizuje się w leczeniu raka jelita grubego – tego typu informacje statystyczne podaje portal Zwrotnikraka.pl, który opublikował ranking szpitali onkologicznych wykonujących najwięcej zabiegów. Istniejący od kilku miesięcy serwis dla pacjentów onkologicznych odpowiada na dwa podstawowe pytania: jak i gdzie można się leczyć. Portal opracowuje ścieżki leczenia dla każdego typu nowotworu i do każdego etapu leczenia dodaje placówki, które daną terapię wykonują. W najnowszej części serwisu dane dotyczące operacji zostały podzielone na poszczególne typy nowotworów.
– Na podstawie danych z Narodowego Funduszu Zdrowia przygotowaliśmy zestawienie szpitali, które wykonują rocznie najwięcej operacji danego typu. Pokazujemy wyróżniające się szpitale wraz z liczbą zabiegów. To cenna informacja dla pacjentów, którzy mają czas i możliwości, by wybrać placówkę, w której chcą być operowani – tłumaczy Katarzyna Staszak, prezes Mednavi, która opracowała ranking.
Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej – działające w obiektach przy ul. Wyzwolenia 18, przy ul. Wyspiańskiego 21 oraz przy ul. Emilii Plater 17 - zajęło również 20. miejsce w rankingu magazynu Wprost w kategorii chirurgia onkologiczna. 
Centrum zapewnia chemioterapię i radioterapię, posiada certyfikat Szpital bez bólu.
 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama