Kurier.BB – Gazeta Miejska
Niezależna Debata Wyborcza

To była jedyna podczas tej kampanii wyborczej w Bielsku-Białej debata z udziałem publiczności,

Pytania kandydatom z poszczególnych komitetów mogli zadać także mieszkańcy naszego miasta. W zorganizowanej przez Stowarzyszenie Niezależni.BB dyskusji wyborczej udział wzięli: Magdalena Wawrzeczko (PiS), Paweł Miech (SLD), Bronisław Foltyn (Konfederacja) oraz Mirosław Suchoń (Koalicja Obywatelska). Niestety nie przybył nikt z PSL-u Koalicji Polskiej. – O godzinie 16:10 [niewiele ponad godzinę przed rozpoczęciem debaty - przyp. red.] otrzymaliśmy SMS-a od Pana Mirosława Szemli, że przeprasza, ale jest na konwencji w Katowicach, w której uczestniczy prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz i w związku z tym nie dojedzie do nas, mimo że wcześniej swoją obecność pisemnie potwierdził - mówił prowadzący debatę prezes Stowarzyszenia Niezależni.BB Jarosław Zięba.
Pośród pytań dominowały tematy związane z naszym regionem. Kandydaci zgadzali się ze sobą co do konieczności rozwoju infrastruktury drogowej (Beskidzka Droga Integracyjna w kierunku na Kraków, droga S1 do Mysłowic), kolejowej (m. in. linia w kierunku na Cieszyn), walki ze smogiem (tu chyba nie wszyscy orientowali się co do rzeczywistej sytuacji), poprawy pozycji Bielska-Białej w województwie śląskim. Kandydaci zgadzali się też co do potrzeby utrwalania tożsamości naszego regionu, wzmacniania jego potencjału gospodarczego, transportowego i kulturowego. Padły też deklaracje związane ze wsparciem samorządu terytorialnego, dbałością o rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości oraz naprawy sytuacji w służbie zdrowia i oświacie.
Pytania zadawali także przedstawiciele organizacji pozarządowych działających w naszym mieście. Organizatorzy zaprosili Stowarzyszenie Beskidzki Dom, Fundację Pozytywnych Zmian, Stowarzyszenie Aktywnych Polaków, Startup Podbeskidzie oraz RedakcjęBB.
Jak podkreślają organizatorzy –  Stowarzyszenie Niezależni.BB, dla którego priorytetem jest praca na rzecz samorządu Bielska-Białej – organizując debatę chcieli zaprezentować mieszkańcom sylwetki i programy osób, z których część być może już niedługo będzie reprezentowała nasze miasto w Sejmie RP. – Będziemy pamiętali o deklaracjach, które padły na tej sali. Chętnie wejdziemy we współpracę ze wszystkimi parlamentarzystami, którzy poważnie traktują przedwyborcze obietnice i chcą zmieniać Bielsko-Białą na lepsze – powiedziała współprowadząca debatę Małgorzata Zarębska, szefowa klubu radnych  Niezależnych.BB.


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama