Kurier.BB – Gazeta Miejska
Zmiany na parkingach

Od września nastąpi zmiana w funkcjonowaniu strefy płatnego parkowania.

Inkasentów zastąpią parkomaty, w których płacić będzie można korzystając z kart płatniczych, systemu BLIK oraz aplikacji mobilnych. 
Zamontowanych zostało 55 nowych parkomatów solarnych, które zaczną funkcjonować z początkiem września. Wszystkie wyposażone są m.in. w 7 calowy kolorowy ekran, klawiaturę alfanumeryczną, czytnik kart płatniczych (stykowy i bezstykowy – zbliżeniowy), i ułatwiający dokonywanie transakcji skaner kodów QR. Urządzenia zasilane są autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej oraz akumulatora.
Kierowcy będą zobowiązani do wnoszenia opłaty w parkomacie za postój – niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu, bądź za pomocą aplikacji mobilnej. Opłaty za postój nie będzie już mogli dokonać – jak było to do tej pory – w terminie 14 dni  od parkowania. Naliczenie opłaty dodatkowej przez kontrolera nastąpi niezwłocznie po stwierdzeniu faktu postoju pojazdu bez wniesionej opłaty parkingowej. Ponadto nie będzie możliwe dokonywanie opłaty za parkowanie u inkasentów parkingowych, przelewem bankowym bądź w kasie MZD. Opłat dokonać będzie za to można za pomocą aplikacji mobilnych SkyCash oraz moBILET oraz płatności BLIK.
Zmianie nie ulega obszar SPP, wysokość obowiązujących stawek opłat za parkowanie, czy też wysokość opłaty dodatkowej (50 zł) oraz cena abonamentów.
red
 
Foto: MZD Bielsko-Biała


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama