Kurier.BB – Gazeta Miejska
Mamy rządową agencję

Mało kto wie, że w Bielsku-Białej działa centralna instytucja.

Tym samym zapowiadana głośno deglomeracja (przeniesienie  urzędów centralnych poza Warszawę) stała się po cichu faktem. 
Do Bielska-Białej przeniesiona została siedziba jednego z ważnych urzędów centralnych, którego działanie związane jest bardzo mocno z… pieniędzmi – Krajowa Informacja Skarbowa (KIS). 
KIS powstał pierwszego  marca 2017 z połączenia, działających do tej pory osobno, Krajowej Informacji Podatkowej i Informacji Celnej, co zapewnia jednolitą i zlokalizowaną w jednym miejscu (urzędzie) informację podatkową i celną. Zadaniem Krajowej Informacji Skarbowej jest udzielanie telefonicznych odpowiedzi na pytania związane z problemami podatkowymi oraz z zakresu procedur celnych. Ma to na celu ułatwienie podatnikom prowadzenia działalności, a także lepsze zrozumienie i poruszanie się po przepisach podatkowych. Infolinia KIS udziela informacji podatkowych w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku od towarów i usług, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn, oraz  jednolitego pliku kontrolnego VAT. Ponadto zadaniem Krajowej Informacji Skarbowej jest wydawanie indywidualnych interpretacji. 
Zlokalizowana w Bielsku-Białej instytucja na swoją siedzibę przy ulicy Sixta 17 i odpowiada za działania dotyczące powyższych spraw na terenie całego kraju. KIS posiada pięć delegatur, z których jedna zlokalizowana jest także w Bielsku-Białej (przy ul. Traugutta 2a). 
Krzysztof Kozik
 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama