Niezależni.BB ocenili kwartał
Niezależni.BB ocenili kwartał

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej radni Niezależnych.BB ocenili pierwszy kwartał działania nowych władz samorządowych.

Stwierdzili, że „jest nieźle”, a im samym udało się już zrealizować kilka punktów programu wyborczego.
Za jedno z najważniejszych osiągnięć Niezależni.BB uznali podwojenie środków na walkę ze smogiem. Jednym z ważnych elementów działań w tym zakresie ma być program osłonowy, czyli dopłaty do wysokości rachunków, jakie będą płacić bielszczanie po wymianie kotłów na ekologiczne. Niezależni chcą, aby dopłaty takie otrzymywali mniej zamożni bielszczanie, którzy zdecydują się nie tylko na wymianę kotłów gorszych na lepsze i bardziej ekologiczne, ale także na zamianę źródła ogrzewania, na przykład podłączając się do sieci ciepłowniczej, czy instalując piece gazowe.
Istotnym elementem działań Niezależnych.BB był także zwiększenie kompetencji rad osiedli. Wśród swoich sukcesów radni wskazywali na zwiększenie w budżecie miasta na rok 2019 środków do dyspozycji rad osiedli. Na ten cel przeznaczono 3 mln złotych, co oznacza, że każda z rad dostanie po 100 tys. zł i będzie mogła wskazać, na jakie zadania je wydać.
Radni Niezależnych.BB poinformowali także, że z ich inicjatywy rozpoczęły się prace nad nowym statutem rad osiedli, który rozszerzy  kompetencje rad. Dokument ma wejść w życie jeszcze przed wiosennymi wyborami do rad osiedli kolejnej kadencji. 
Radni cieszyli się także wprowadzenia do budżetu miasta kilku ważnych dla społeczności lokalnych inwestycji osiedlowych. Chodzi między innymi o remont ul. Pocztowej i Startowej w Mikuszowicach Śląskich, budowę szkoły w Kamienicy, przedszkola w Hałcnowie, domu kultury w Straconce czy zagospodarowanie lasku Bathleta w Aleksandrowicach.
Najwięcej emocji wzbudził jednak temat kruszarni w Lipniku. – Po trzech miesiącach od wyborów mogę stwierdzić, że sprawa zmierza w dobrym kierunku. Daleki jestem, by odtrąbić zwycięstwo, ale mamy publiczną deklarację inwestora i prezydenta, że kruszarnia nie powstanie. Jest też decyzja Samorządowego Kolegium Odwoławczego – decyzja środowiskowa została unieważniona i została odesłana do ponownego rozpatrzenia – wyliczał Janusz Okrzesik.
Podsumowując pierwszy kwartał działań czwórki radnych z ramienia Niezależnych.BB Janusz Okrzesik powiedział, że jak na te trzy miesiące, to jest całkiem nieźle. Zaznaczył jednocześnie, że realizowane tematy nie są wyłącznie postulatami ich klubu, bo w Radzie Miejskiej i u prezydenta Klimaszewskiego Niezależni.BB znajdują sojuszników do realizacji wymienionych wcześniej spraw.
 
Radni Niezależnych.BB poinformowali także, że od stycznia rozpoczęli dyżury, podczas których będą spotykali się z mieszkańcami Bielska-Białej. Do swojej siedziby przy ul. Batorego 6 zapraszają w każdy poniedziałek w godzinach 16.00-17.00. 
jar


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama