Miasto w górach
Miasto w górach

Bielsko-Biała to jedyne polskie duże miasto, które może poszczycić się tym, że w swoich granicach posiada szczyt o wysokości ponad 1000 metrów n.p.m.

Zimowy spacer na Szyndzielnię, bo o tej górze mowa, to nie tylko wspaniałe widoki, ale także możliwość oddychania świeżym, górskim powietrzem, wolnym od smogu. Wartość górskiego spaceru docenia coraz to więcej bielszczan, co widać na szlaku łączącym Szyndzielnię z Klimczokiem, szczególnie w weekendy i święta. 
Warto także pamiętać o stoku na Dębowcu. Choć wielu bielszczan na niego narzeka, ma on tez grono swoich zwolenników. To właśnie dzięki Ośrodkowi na Dębowcu, który czynny jest codziennie do 20.00 wielu bielszczan może po szkole czy pracy skorzystać z możliwości białego szaleństwa. 
Jak informuje zarządzająca stokiem spółka ZIAD w dni powszednie z wyciągu korzysta 4700 narciarzy (liczba przejazdów), zaś w dni świąteczne aż 12 000. W bieżącym sezonie, który na Dębowcu rozpoczął się 22 grudnia, z wyciągu skorzystało już 138 tysięcy użytkowników (dane do 24.01). Coraz więcej osób korzysta także z lodowiska przy ulicy Piastowskiej. Z godzinnej jazdy na uruchomionej 10 listopada ślizgawce skorzystało już w tym sezonie 38 327 osób (dane na 24.01). 
Niestety, jak na warunki, które dała nam przyroda, lista zimowych atrakcji Bielska-Białej nie jest długa. Nasi rozmówcy narzekają na przykład na brak infrastruktury do narciarstwa biegowego. 
 
jar
 
 
Atrakcje ośrodka na Dębowcu 
  • Kolej linowa o przepustowości 2600 os/h
  • naśnieżany, oświetlony, ratrakowany stok narciarski o dł. 600 m
  • wyciąg zaczepowy dla dzieci,
  • zabezpieczona trasa dla początkujących narciarzy,
  • snowpark.
 
W ramach tematu "Zima w mieście" zobacz też:

 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama