Kurier.BB – Gazeta Miejska
Drużyna prezydenta w komplecie

Znamy już wszystkich współpracowników prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

Na stanowiskach zastępców nastąpiła tylko jedna zmiana – Lubomira Zawieruchę zastąpił Adam Ruśniak. Powołani zostali także nowy sekretarz i skarbnik miasta. 

Od 1 stycznia nowym zastępcą prezydenta Bielska-Białej jest 43-letni Adam Ruśniak, absolwent bielskiego „Mechanika” i Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Przez ostatnie 14 lat zawodowo związany był z koncernem energetycznym Tauron, wcześniej pracował jako kierownik Domu Kultury w Starym Bielsku. Ruśniak ma spore doświadczenie samorządowe, był radnym Bielska-Białej przez 3 ostatnie kadencje. W ostatnich wyborach także został wybrany na radnego z list Komitetu Wyborczego Jacka Krywulta. W Urzędzie Miejskim nadzorował będzie pracę wydziałów Gospodarki Miejskiej, Polityki Społecznej, Ochrony Środowiska,  Kultury i Sztuki oraz Kultury Fizycznej i Turystyki. Podlegało mu będzie także Biuro Zarządzania Energią.
Nie będzie zmiany na pozostałych stanowiskach zastępców prezydenta. Funkcje te będą nadal sprawowali Przemysław Kamiński z PO oraz Waldemar Jędrusiński. 
Podczas ostatniej sesji zatwierdzone zostały także zmiany na stanowiskach skarbnika i sekretarza miasta. Nowym skarbnikiem, w miejsce odchodzącej na emeryturę Anny Łakomskiej, został Dominik Pawiński. Jest on ekonomistą, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Przez osiem lat był skarbnikiem gminy Kozy.
Z kolei sekretarzem miasta został Igor Kliś, dotychczasowy zastępca naczelnika Wydziału Mienia Gminnego i Rolnictwa bielskiego Urzędu Miejskiego. Kliś zastąpił na stanowisku Grzegorza Tomaszczyka, który funkcję sekretarza sprawował, z krótką przerwą, od 1990 roku.
Podczas sesji Rady Miejskiej 22 stycznia miało miejsce także ślubowanie nowego radnego, Piotra Kochowskiego. Objął on mandat po Adamie Ruśniaku, który  został zastępcą prezydenta. Kochowski startował w ostatnich wyborach z listy KWW Jacka Krywulta. Wcześniej był już radnym Bielska-Białej w latach 2010-2014.
JZ
 


Lista wiadomości
Strona główna

Reklama

Reklama

Reklama